#gergouswedding Instagram Photos & Videos

gergouswedding - 881 posts

Top Posts

Latest Instagram Posts

 • LEKURE E RRUDHUR? JA ZGJIDHJA NATYRALE.

VAJ VITAMIN E
SUPER OFERTË ME -30% VAJ VITAMIN E 
Çmimi 18.00 €
Transporti Gratis për Kosov, Shqipëri, Maqedoni
Na shkruani ne inbox 
Vitamina E , antiplakje! Zgjidhja natyrale kundër rrudhave, shenjave dhe strijave. Aplikohet direkt ne fytyre duke e masazhuar lehte.

Vitamina E i takon grupit të vitaminave që treten në yndyra që do të thotë që vihet në lidhje dhe riciklohet me yndyrën e trupit.

Në rend të parë Vitamina E ndihmon mirë lëkurën, flokët dhe lëkuren mukozale.

Por, merr pjesë edhe në ndërtimin e muskulaturës, indeve lidhore dhe enëve të gjakut.

Trupi ka nevojë për vitaminen E që të mund të krijohet sistemi imun stabil.

Ndihmon muret e qelizave nga lidhjet agresive me komponimet e oksigjenit, në atë formë që kap radikalet e lira dhe i bën të padëmshme.

Furnizuesit e mirë të vitaminës E

Produktet bimore që janë të pasura me yndyrë natyrale janë zakonisht furnizuesit më të mire të vitaminës E.

Veçanërisht të pasura janë vaji nga embrioni i grurit, vaj shafrani, vaji i lulediellit, bajamet, arrat dhe në drithëra por më pak të pasura me vitaminë E.

Efektet e mungesës se vitaminës E

Në mungesë të saj, simptomat e para janë lëkura e thatë dhe e rrudhur, në të njëjtën kohë jeni të lodhur dhe shumë të ndjeshëm.
 #shqipe #albanian #nuse #shqiptar #albanianbride #albaniangirl #kosovo #dasmashqiptare #tradita #dasmashqiptareetnike #bridestory #nusegeraldine #dimija #albanianwedding #prizren #gergouswedding #followersforfollowers #dasmamadheshtore #gettingmarried #followers #albaniansbelike #kosovar #dasma #qika #valle #prishtina #mashallah #gjakova #ferizaj
 • LEKURE E RRUDHUR? JA ZGJIDHJA NATYRALE.

  VAJ VITAMIN E
  SUPER OFERTË ME -30% VAJ VITAMIN E
  Çmimi 18.00 €
  Transporti Gratis për Kosov, Shqipëri, Maqedoni
  Na shkruani ne inbox
  Vitamina E , antiplakje! Zgjidhja natyrale kundër rrudhave, shenjave dhe strijave. Aplikohet direkt ne fytyre duke e masazhuar lehte.

  Vitamina E i takon grupit të vitaminave që treten në yndyra që do të thotë që vihet në lidhje dhe riciklohet me yndyrën e trupit.

  Në rend të parë Vitamina E ndihmon mirë lëkurën, flokët dhe lëkuren mukozale.

  Por, merr pjesë edhe në ndërtimin e muskulaturës, indeve lidhore dhe enëve të gjakut.

  Trupi ka nevojë për vitaminen E që të mund të krijohet sistemi imun stabil.

  Ndihmon muret e qelizave nga lidhjet agresive me komponimet e oksigjenit, në atë formë që kap radikalet e lira dhe i bën të padëmshme.

  Furnizuesit e mirë të vitaminës E

  Produktet bimore që janë të pasura me yndyrë natyrale janë zakonisht furnizuesit më të mire të vitaminës E.

  Veçanërisht të pasura janë vaji nga embrioni i grurit, vaj shafrani, vaji i lulediellit, bajamet, arrat dhe në drithëra por më pak të pasura me vitaminë E.

  Efektet e mungesës se vitaminës E

  Në mungesë të saj, simptomat e para janë lëkura e thatë dhe e rrudhur, në të njëjtën kohë jeni të lodhur dhe shumë të ndjeshëm.
  #shqipe #albanian #nuse #shqiptar #albanianbride #albaniangirl #kosovo #dasmashqiptare #tradita #dasmashqiptareetnike #bridestory #nusegeraldine #dimija #albanianwedding #prizren #gergouswedding #followersforfollowers #dasmamadheshtore #gettingmarried #followers #albaniansbelike #kosovar #dasma #qika #valle #prishtina #mashallah #gjakova #ferizaj
 • 26 0 15 hours ago