#skopje Instagram Photos & Videos

skopje - 792.6k posts

Top Posts

 • Ииииии..... дали сте спремни??
Која девојка ќе биде невеста оваа година???? Не сум јас, без паника 😂😂 мислам.... уште не 😊😊
Ама добро ми стои венчаница 😍 а и нешто големо се организира, па морав да бидам соодветно облечена за најавата 😊 
Значи вака....
Од 21-23 февруари во хотелот АЛЕКСАНДАР ПАЛАС по 10-ти пат ќе се одржи добро познатиот САЕМ ЗА ВЕНЧАВКИ кој оваа година слави јубилеј. Е сега.... вашата пријателка Јелена, не само што ќе биде заштитно лице на овој евент, туку и ќе ка води програмата сите три дена. Организаторите на настанот одлучија мене да ми ја доделат таа одговрна улога и јас , искрено да ви кажам, сум многу горда на нивната одлука и ќе дадам се од себе да си поминете прекрасно сите вие кои ќе дојдете. Модна ревија на венчаници, машки костуми, на накит, декорации и покани за свадба, фотографски услуги, шминки, фризури, подароци и одлична музичка програма, ќе има од се по нешто за идните брачни парови и за сите присутни. Дефинитивно голем настан на кој би сакала да дојдете 🤗
Ете, тоа сакав да споделам со вас, голема чест ми направија, многу ми е убаво и едвај чекам да се видиме таму. 
За сите тековни информации, следете го профилот @vobelo ❤️
Sooooo happy !!!!
.
.
.
. .
.
#white #dress #wedding #weddingdress #me #igers #happy #beautiful #style #in #wiw #excited #event #bigday #skopje #celebration
 • Ииииии..... дали сте спремни??
  Која девојка ќе биде невеста оваа година???? Не сум јас, без паника 😂😂 мислам.... уште не 😊😊
  Ама добро ми стои венчаница 😍 а и нешто големо се организира, па морав да бидам соодветно облечена за најавата 😊
  Значи вака....
  Од 21-23 февруари во хотелот АЛЕКСАНДАР ПАЛАС по 10-ти пат ќе се одржи добро познатиот САЕМ ЗА ВЕНЧАВКИ кој оваа година слави јубилеј. Е сега.... вашата пријателка Јелена, не само што ќе биде заштитно лице на овој евент, туку и ќе ка води програмата сите три дена. Организаторите на настанот одлучија мене да ми ја доделат таа одговрна улога и јас , искрено да ви кажам, сум многу горда на нивната одлука и ќе дадам се од себе да си поминете прекрасно сите вие кои ќе дојдете. Модна ревија на венчаници, машки костуми, на накит, декорации и покани за свадба, фотографски услуги, шминки, фризури, подароци и одлична музичка програма, ќе има од се по нешто за идните брачни парови и за сите присутни. Дефинитивно голем настан на кој би сакала да дојдете 🤗
  Ете, тоа сакав да споделам со вас, голема чест ми направија, многу ми е убаво и едвај чекам да се видиме таму.
  За сите тековни информации, следете го профилот @vobelo ❤️
  Sooooo happy !!!!
  .
  .
  .
  . .
  .
  #white #dress #wedding #weddingdress #me #igers #happy #beautiful #style #in #wiw #excited #event #bigday #skopje #celebration
 • 2,276 25 17 January, 2020
 • Zurio......
 • Zurio......
 • 646 4 15 January, 2020

Latest Instagram Posts

 • Grand Opening!
Почитувани,
Ви благодариме за огромната посетеност и интересот кој што го покажавте денеска, за сите комплименти кои навистина ни значат бидејќи нашиот тим вложи многу љубов за @loungebarjungle да почне една различна приказна која што ќе ви овозможи пријатна атмосфера, вкусна храна и уникатно искуство.
Ви благодариме на сите што на било кој начин бевте дел од креирањето на овој наш сон и ви ветуваме дека секогаш вие гостите ќе ни бидете на прво место.
The real jungle story began today! 🦎🌴
#loungebarjungle #newplace #restaurant #loungebar #instagramable #tryspicy #jungle #skopje
 • Grand Opening!
  Почитувани,
  Ви благодариме за огромната посетеност и интересот кој што го покажавте денеска, за сите комплименти кои навистина ни значат бидејќи нашиот тим вложи многу љубов за @loungebarjungle да почне една различна приказна која што ќе ви овозможи пријатна атмосфера, вкусна храна и уникатно искуство.
  Ви благодариме на сите што на било кој начин бевте дел од креирањето на овој наш сон и ви ветуваме дека секогаш вие гостите ќе ни бидете на прво место.
  The real jungle story began today! 🦎🌴
  #loungebarjungle #newplace #restaurant #loungebar #instagramable #tryspicy #jungle #skopje
 • 27 0 6 hours ago
 • Verujem u to,
da još uvek postoje oni
koji svoju dušu hrane čitanjem,
i koji umeju da odgovore i sa pitanjem.

Verujem u to
da postoje ljudi
kojima sitnice znače,
i koje ista može 
da ih rasplače.

Verujem u to
da se dobro dobrim vrati uvek
i da nijedna emocija ne traje zauvek.

Verujem u to,
da male stvari ljude velikim čine
i da je dobrota iznad bilo koje vrline.

Verujem u to,
da ako radiš nešto srcem, ljudi će više da te cene
i da je unutrašnja lepota bitnija od bilo koje, naizgled, lepe žene.

Verujem u to,
da nas negde neko još uvek čeka 
kome je dovoljno i da nas posmatra, izdaleka.

Verujem u to
da duša sličnu dušu nađe
i kada si nekome bitan
naći će način 
da te pronađe.

Verujem u to
da ćeš posle svakog pada
biti samo još snažnija
i da je za sve u životu
ljubav ipak najvažnija.
A.R✏ 📓 #ajlarenda_quotes #skopje 💭
 • Verujem u to,
  da još uvek postoje oni
  koji svoju dušu hrane čitanjem,
  i koji umeju da odgovore i sa pitanjem.

  Verujem u to
  da postoje ljudi
  kojima sitnice znače,
  i koje ista može
  da ih rasplače.

  Verujem u to
  da se dobro dobrim vrati uvek
  i da nijedna emocija ne traje zauvek.

  Verujem u to,
  da male stvari ljude velikim čine
  i da je dobrota iznad bilo koje vrline.

  Verujem u to,
  da ako radiš nešto srcem, ljudi će više da te cene
  i da je unutrašnja lepota bitnija od bilo koje, naizgled, lepe žene.

  Verujem u to,
  da nas negde neko još uvek čeka
  kome je dovoljno i da nas posmatra, izdaleka.

  Verujem u to
  da duša sličnu dušu nađe
  i kada si nekome bitan
  naći će način
  da te pronađe.

  Verujem u to
  da ćeš posle svakog pada
  biti samo još snažnija
  i da je za sve u životu
  ljubav ipak najvažnija.
  A.R✏ 📓 #ajlarenda_quotes #skopje 💭
 • 115 8 8 hours ago
 • Que lugar mais louco #skopje
 • Que lugar mais louco #skopje
 • 0 0 8 hours ago
 • АКЦИЈАА!!!
➡️Цена: 💥299Den💥
BLUETOOTH MP3 G7 за во кола.
➡️Bluetooth
➡️Usb
➡️Автоматска power-off memory функција
➡️Sd Card
➡️Вграден микрофон
➡️Поседуваме 3 бои црна,сива и голд.

Нарачка Dm/inbox со најниска цена во Македонија
 • АКЦИЈАА!!!
  ➡️Цена: 💥299Den💥
  BLUETOOTH MP3 G7 за во кола.
  ➡️Bluetooth
  ➡️Usb
  ➡️Автоматска power-off memory функција
  ➡️Sd Card
  ➡️Вграден микрофон
  ➡️Поседуваме 3 бои црна,сива и голд.

  Нарачка Dm/inbox со најниска цена во Македонија
 • 0 1 12 hours ago
 • What is the first thing you are looking for when traveling to a new place? For me definitely the flea markets. Although I can’t bring home all the treasures, because we travel a lot with hand luggage, I love to stroll through the markets and get inspired.
-
#somethingvintage #vintagetreasures #fleamarketfinds #oldbazaar #skopje
 • What is the first thing you are looking for when traveling to a new place? For me definitely the flea markets. Although I can’t bring home all the treasures, because we travel a lot with hand luggage, I love to stroll through the markets and get inspired.
  -
  #somethingvintage #vintagetreasures #fleamarketfinds #oldbazaar #skopje
 • 140 4 27 July, 2019